Otázky a odpovědi

V jakém formátu je nejlepší poslat text ke korektuře?

Nejsnáze se nám pracuje v běžných textových formátech MS Office (*doc, *rtf, *txt) nebo OpenOffice (*odt, *sxw). Tyto formáty jsou za nejnižší cenu.

Ke korekturám přijímáme i další typy souborů - např. *pdf  nebo *ppt, se kterými se pracuje o trochu hůře. Tyto formáty jsou s 10% příplatkem.

Dle dohody se zákazníkem jsme schopni zpracovat i zakázky s podklady v některých obrazových formátech (např. *jpg, *gif, *png, *psd, *eps, *tif apod.). Cena za tyto korektury bude stanovena dohodou.

Jak bude vypadat text po zpracování korektorem?

Text bude vypadat tak, jak si budete přát! Ve většině případů provádíme úpravy textu v režimu Sledování změn (MS Word). Je možné dodat samozřejmě opravený text i bez vyznačených oprav nebo opravy zaznamenat do zvláštního souboru.

U netextových formátů jsou změny většinou zaznamenány do tabulky. Vše záleží na domluvě se zákazníkem.

Co když mám pouze text na papíře a nemohu poslat podklady přes internet?

Nevadí! I když je elektronická pošta nejrychlejší a nejsnazší způsob předání podkladů, my pracujeme i s tištěnými dokumenty.

Podklady je možné zaslat poštou, kurýrem nebo se domluvíme na osobním převzetí. Na území Prahy si pro podklady můžeme přijet osobně (za příplatek).

Opravy tištěných podkladů budou vyznačeny klasickým ručním korektorským značením. Na přání zákazníka můžeme text i přepsat a znovu vytisknout či dodat na přenosném médiu (cd, dvd).

Potřebuji vám poslat příliš velký soubor. Co teď?

Obecně je vhodné přes e-mail posílat soubory tak do 10 MB. Pokud je soubor podkladů k zakázce příliš velký, lze jej dodat na cd nebo dvd nebo využít některé z internetových digitálních úschoven (např. www.uschovna.cz). Vždy se domluvíme na řešení, které bude pro vás nejvhodnější!

Nejsem si jist, zda můj text potřebuje zredigovat nebo zda mu stačí jen běžná jazyková korektura...

Objednejte si u nás tedy pro začátek pouze službu jazykové korektury a pokud bude potřeba text zredigovat, náš korektor vás na to upozorní. Pak se můžete rozhodnout, co s textem dál.

Jakým způsobem si u vás mohu objednat některou ze služeb?

Závaznou objednávku kterékoli z našich služeb je potřeba učinit písemně na náš e-mail cypress@cypress.cz. Informace o službách, předběžné kalkulace a nezávazné objednávky konzultujeme samozřejmě i telefonicky.

 

Záznamy: 1 - 6 ze 6